چگونه یک میان وعده سالم برای کودکمان انتخاب کنیم؟

۱۱ام تیر، ۱۳۹۷ دسته: سالم بخوریم

اسنک سالم چیست

میان وعده، خوردن یا نخوردن؟

خوردن میان وعده یک کار طبیعی، نرمال و سالم است، مخصوصا برای کودکان که به سرعت در حال رشد هستند و فعالیت زیادی دارند.

کودکان اغلب بین وعده‌های غذایی گرسنه می‌شوند و مهم است که تنقلات و مواد مغذی ضروری را در بین وعده های غذایی آن‌ها جای بدهیم.

چالش بسیاری از والدین این است که کودکان اغلب گزینه‌های ناسالم را برای میان وعده خود انتخاب می‌کنند، در این جا به شما چند راه حل ارائه می‌دهیم تا یاد بگیرید چگونه راحت‌تر میان وعده‌های خوشمزه و سالمی را برای کودکانتان انتخاب کنید

یک لیست از میان وعده‌های سالم و خوشمزه ایجاد کنید:

یک لیست از میان وعده‌های سالم ایجاد کنید و هنگام خرید آن‌ها را تهیه کنید، کودک شما می‌تواند کمک کند چه چیزهایی را انتخاب کنید، این کار به کودکان احساس اعتماد به نفس بیشتری می‌دهد.

از کودک خود بخواهید ۴ میوه و یا سبزی مورد علاقه‌اش را نام ببرد. با این کار شما علایق او را خواهید شناخت و هنگام انتخاب میان وعده می‌دانید بیشتر مایل است چه چیزی بخورد.

میان وعده لازم نیست همیشه شیرین باشد:

همانطور که می‌دانید تنقلاتی وجود دارد که درعین شیرین نبودن بسیار خوشمزه هستند.

به عنوان مثال یک ظرف چیپس ذرت، پاپ کرن، تخم مرغ آبپز، نان و پنیر، چوب شور، یک ساندویچ با گوجه گیلاسی و یا ساندویچ کره بادام زمینی با موز می‌توانند انتخاب‌های مناسبی باشند.

میان وعده‌ها را متنوع کنید:

خوردن میان وعده‌های تکراری می‌تواند برای فرزند شما خسته کننده باشد. می‌توانید میوه‌ها را برش بزنید و به ترتیب داخل یک سیخ چوبی قرار دهید یا چهره‌های خندان و با‌مزه با سبزیجات ایجاد کنید.
می‌توانید با استفاده از قالب های زیبا ساندویچ‌های فرزندتان را به اشکال مختلف ببرید و یا تکه‌ای موز را داخل ماست بزنید و اجازه بدهید یخ بزند.

سعی کنید ۲ تا ۳ ماده غذایی را باهم ترکیب کنید:

میان وعده‌ها می‌توانند جذاب‌تر باشند اگر از ترکیب چند ماده غذایی خوشمزه تهیه شوند. می‌توانید دیپ‌های مختلفی درست کنید و با توجه به طعمشان با میوه‌های مختلف یا ترددیلا سرو کنید.

سعی کنید مواد غذایی که سلامتی کمتری دارند را خریداری نکنید:

اگر آن‌ها را نخرید کودکتان نیز آن را نخواهد خورد و اگر واقعا گرسنه باشد میان وعده سالمی که شما پیشنهاد داده‌اید را خواهد خورد.

در نهایت کلید اصلی برای عادت دادن فرزندتان به خوردن میان وعده و غذاهای سالم، داشتن صبر، حوصله و خلاقیت است.

 

مطالب مرتبط در بلاگ ترددیلا